شما سوال بپرسید (جلسه دهم دوره تربیت کودک)

9 جلسه از دوره «تربیت کودک» گذشت. در این این 9 جلسه درباره‌ی موضوعات زیر گفتگو کردیم:

جلسه اول. علیه تربیت فرزند

جلسه دوم. ذهن و کوذک پیشرفته

جلسه سوم. ذهن و ساخت شخصیت

جلسه چهارم. سه مولفه اصلی در شخصیت (هفت سال اول)

جلسه پنجم. موانع رشد

جلسه ششم. امنیت

جلسه هفتم. امنیت (بخش دوم)

جلسه هشتم. جسم کودک

جلسه نهم. تغذیه کودک

حالا شما در مورد آنچه در این جلسات شنیده‌اید و هنوز ابهام دارید در بخش دیدگاه‌های همین صفحه سوال بپرسید تا در جلسه دهم در موردشان گفتگو کنیم.

اولویت در پاسخ‌دهی به سوالاتی است که در جلسات گذشته در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ایم. طبیعتاً به همه سوالات هم نمی‌شود در یک ساعت پاسخ داد اما تلاش می‌کنیم درباره سوالاتی که بسامد بیشتری دارند، حتماً گفتگو کنیم.

لطفاً حداکثر دو سوال بپرسید!

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام،پسر ۱۳ ماهه من موقع غذا با غذاش بازی میکنه و من هم در کنارش بهش غذاشو میدم.گاهی هم خودش غذا به دهنش میذاره،این روش غلطه؟

 2. از چه سنی بچه ها وظیفه دارند بعد از بازی اسباب بازی هاشونو جمع کنند.؟پسر۶ساله من خیلی جمع کردن اسباب بازی هاش براش سخته و زورش میاد.

 3. سلام و عرض ادب
  لطفا درمورد کودکی که مدام میخواهد باهاش بازی کنی و تنهایی نمیتونه سر خودشو گرم بکنه هم صحبت کنیدومشکلات رفتاری از جمله حمام نرفتن و….

 4. سلام ضمن تشکر..چقدر دانی..از شما
  دختر بچه زیر هفت سال که مداوم میخاد چیزی بخوره اعم از تنقلات وغیره باید چه واکنشی داشته باشیم حدومرز قلیل بشیم یا مثل بقیه مباحث سخت گیری نکنیم وحدومرز رو بزاریم برای بعد..واین که اگه خودش رو در همه موارد با برادر بزرگ‌ترش مقایسه کنه..چاره چیست؟

 5. سلام لطفا در مورد تفاوت نیاز و خواسته چند منبع معرفی کنید.مثلا نیاز بچه های یک ساله اینه که سریع جواب بگیرن ،در آغوش کشیدن و…. آگاهی در این موارد خیلی مهم هست .
  و این که شیوه تامین این نیازها چگونه باشه؟ایا باید بچه ها به زبون بیارن؟
  با تشکر فراوان از وقتی که میزارید و دغدغه ای که دارید ما حتما دعا گوی شما هستیم